Jutrosin - dni otwarte

Sukces dni otwartych zorganizowanych w miejscowości Całowanie, uświadomił nam jak bardzo potrzebne są takie spotkania. Kolejne wydarzenie zorganizowaliśmy w Jutrosinie w szklarni Państwa Mikulskich. Dni otwarte poprowadził Paweł Kloc - doradca upraw pod osłonami w zachodniej części Polski. Tak jak poprzednio dni otwarte przeprowadziliśmy wspólnie z firmą Grodan. Na spotkanie przybyli nie tylko ogrodnicy, ale i dystrybutorzy z rejonu Kalisza i Włoszakowic.Jutorisn%202 Jutrosin%201

Zgromadzeni goście w pierwszej kolejności mieli możliwość zobaczenia szklarni Państwa Mikulskich (2 ha pomidorów odmiany Torrero). Poznali sposób ich działania oraz szczegóły introdukcji produktów firmy Koppert. To już kolejny sezon kiedy Państwo Mikulscy wybrali biologiczne produkty naszej firmy. W tym sezonie, aby całkowicie ochronić uprawę wystarczyło wprowadzić dziubałeczka mączlikowego (Macrolophus pygmaeus) oraz dobrotnicę szklarniową (Encarsia formosa). Przędziorek pojawił się dopiero w drugiej połowie czerwca. W jego ognisko wprowadzono dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis). Druga część spotkania stanowiła serię wykładów.

Pierwszy został wygłoszony przez doradcę z firmy Grodan. Następnie strategię ochrony biologicznej przedstawił Paweł Kloc (Koppert). Agnieszka Wiśniewska (Koppert) doradziła jak postępować w walce ze skośnikiem pomidorowym. Jej doświadczenie ze wschodniej części Polski, gdzie ten problem jest zdecydowanie bardziej nasilony, było niewątpliwie dużym atutem dla wszystkich gości. Na spotkaniu była również poruszona kwestia prawidłowego przechowywania i transportowania produktów. Prezentację tą przeprowadził Ireneusz Osękowski, który na co dzień zajmuje się między innymi logistyką w firmie Koppert. Na spotkaniu był obecny Mirosław Lipecki (GM Koppert Polska) oraz Alex Taal (doradca Koppert w Holandii). Obydwoje podzielili się swoimi cennymi wskazówkami dotyczącymi najskuteczniejszych zasad w uprawie pomidorów i ochronie biologicznej.

 

Koppert - Facebook Koppert - YouTube Koppert - Google+ Koppert - Flickr